Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Урбаністичний проект «Львів як середовище життя» (2015-2017)

(до Дня міста)

 Напрямки:

-Місто і люди: комунікуємо без меж

(зустрічі з урбаністами)

-Місто в образі: зображуємо життя

(урбанізм як тематика в мистецтві XX ст.)

-Містотворення: змінюємо форми, наповнюємо змістом

(урбанопрактики)

 Пояснювальна записка.

Проект дозволить його учасникам (дітям 14-16 років) ознайомитися з історією урбаністики, з підходами до вивчення міста, міського планування та управління; навчитися збирати, обробляти та візуалізувати дані про місто для вирішення дослідницьких і практичних проблем.

Отже, місто розглядатиметься як об‘єкт дослідження, розвитку і управління.

У ході реалізації проекту підлітки зустрічатимуться з науковцями, економістами, інженерами, архітекторами, географами, мандрівниками, менеджерами, філософами й громадськими активістами, які продемонструють свої світоглядні позиції та запрезентують цікаві ідеї.

Такі зустрічі дозволять переконатися у тому, що ми здатні змінювати своє місто, тим самим змінюючи себе.

Також проект передбачає ознайомлення з Програмою урбаністичного розвитку Львова на 2015-2016 роки, де зазначено, що сталий урбаністичний розвиток міських територій передбачає розгляд будь-якого питання міського розвитку в трьох площинах: економічній (місто повинно заробляти на своє утримання), екологічній (місто повинно покращувати екологічну ситуацію, розвиваючи економіку), правовій (місто повинно забезпечувати рівні права та можливості використання простору для усіх його мешканців, незалежно від їх віку, стану здоров‘я, заможності та способу пересування містом).

Таким чином, у рамках проекту проводитимуться краєзнавчі заходи економічного, екологічного та правового спрямування з використанням різних технологій, прийомів,  форм та методів (пленер-розвідки, онлайн-дослідження, консалтинг-студії, імітаційні ігри, проектне моделювання, інтерактивні презентації, вільні трибуни, діалоги, диспути, дискусії тощо).

Загалом проект покликаний дати відповіді на запитання, як перетворити своє місто на комфортне місце для життя, що таке міський публічний простір, хто його формує та як бути активним мешканцем міста. 

Проект реалізовуватиметься у Відділі мистецтв ЦДБ та бібліотеках-філіалах №11, №19 ЦБС для дітей м. Львова з березня по травень 2017 року.