Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Книга крізь простір і час

2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Свято започатковане у 1967 році за ініціативи та підтримки Міжнародної ради дитячої книги (IBBY) – некомерційної організації, що вже понад півстоліття займається літературою для дітей та юнацтва. Однією з функцій Ради є присудження Міжнародної премії імені Ганса Крістіана Андерсена (раз на два роки).

Щороку одна з країн-учасниць IBBY обирає провідну тему Дня і запрошує свого автора, який пише звернення до дітей світу та ілюстратора, який створює відповідний плакат.

Спонсором Міжнародного дня захисту дітей у 2020 році стала Словенія, а обраною темою – «Спраглий до слів» (автор тексту Peter Svetina, автор плаката Damijan Stepančič). Адже слово – це пожива для душі, й усі ми є спраглими до слів, коли не можемо, з певних причин, задовольнити нашу духовну й емоційну спрагу. Автор звернення закликає з вдячністю ставитися до письменників і поетів за те, що вони своєю творчістю наповнюють світ і роблять його духовно багатшим.

З нагоди Міжнародного дня дитячої книги бібліотеки ЦБС для дітей м. Львова презентували на своїх фейсбук-сторінках панораму цікавих фактів про популярних письменників, унікальні видання та цінні колекції, світові бестселери, оригінальні ілюстрації й лауреатів Міжнародної премії імені Ганса Крістіана Андерсена у рамках Факт-дня «Книга крізь простір і час».

Також на сторінці Biblioteky Lvova dlya ditej здійснився фотопроект Флеш-інсталяція «Аксесуар для улюбленої книги» з творчими роботами від наших незмінно креативних бібліотекарів та читачів. Кращі фотографії ми розмістили у фотогалереї на нашому сайті.

 #international_childrens_book_day #фактдень #флешінсталяція