Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Ми знаємо рідну мову!

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята у бібліотеках ЦБС для дітей м. Львова відбулися різноманітні події спрямовані на популяризацію української мови.

Мікс-бібліотека «На дві половини» запросила читачів на лінгвістичну мозаїку «Мова росте разом з душею народу», під час якої діти ознайомилися зі словниками української мови та переконалися наскільки барвиста й колоритна наша мова, багата на приказки, прислів’я, крилаті вислови. 

Під час філологічної гри «Рідне слово в різних іпостасях», читачі Центральної дитячої бібліотеки розмовляли, висловлювалися, промовляли, шепотіли, бурмотіли, розповідали рідною мовою і вкотре переконалися, що українська мова –  одна із найкрасивіших мов у світі. 

В ігровій формі, читачі дитячих бібліотек міста навчались краще розуміти українську мову, глибше пізнавали її красу та багатство. Мовленнєва гра «Нас єднає рідне слово, ніжне, чисте, барвінкове!» відбулась у бібліотеці №3, інтерактивна гра «Слова, що нас збагачують» – у бібліотеці №13, літературно-ігрова година «Пригоди у Словандії» – у Медіатеці «Мультиплекс» (бібліотека №19), творчо-мовна гра «Словесне коло» – у бібліотеці №29.

Подорожуючи мовознавчим лабіринтом «Мова медова» у пошуках мовних скарбів, читачі бібліотеки №22 блукали літературними стежками, відгадували загадки, розв'язували мовознавчі задачі і ребуси. Учасники мовознавчих перегонів «Мови чисте джерело», які Пазл-бібліотека (бібліотека №36) організувала спільно з представником мовної майстерні «Слово на нОво» Софією Маркевич, змагалися у словесній майстерності та продемонстрували неабияке знання нового українського правопису.

У бібліотеку №10, з нагоди свята, завітав неймовірний життєлюб і позитивна людина, письменник Василь Прухницький, який думає, говорить і творить рідною українською мовою. Гість розповів про те, що надихає його писати книги для дітей і зізнався, що найкращий  свій твір він ще не написав.

Багатогранність української мови допомогла розкрити читачам бібліотеки №24 Тетяна Грунська – український прозаїк, художниця, лауреат премії імені П.Куліша, член Національної спілки письменників України. Під час літературного вернісажу «Мова кожного народу неповторна і своя…», письменниця побажала усім нам багато читати, грамотно писати та правильно висловлювати свою думку!