Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Віртуальний простір: загрози та небезпеки

У День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який цьогоріч відзначався 11 лютого під гаслом «Разом для найкращого Інтернету», дитячі бібліотеки міста знайомили своїх користувачів з основними правилами поведінки у віртуальному середовищі.

Протягом дня у бібліотеці № 3 для читачів проводили Didital лікнеп «Безпека в інтернеті: що потрібно знати», інтернет-лайфхаки для батьків «Виховання дітей в цифрову еру», інформували про запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта»

Юні відвідувачі Мультицентру «Флешка» ЦДБ взяли участь у відеотренінгу «Правила поведінки у мережі» та закріпили отримані знання за допомогою онлайн-гри «Вижити в Інтернеті – місія (не) здійсненна».

У Бібліотеці для дітей Сихівська (бібліотека № 4) відбулась інформ-година «Сходинки до медіаграмотності» за участі партнера бібліотеки, вчителя інформатики СЗШ м. Львова № 90, Ірини Любчак. Діти знайомились з поняттями «пропаганда», «маніпуляція», «цензура», «джинса», за допомогою інтерактивних вправ вчились розпізнавати фейки.

Співробітники Залізничного районного відділу поліції м. Львова під час зустрічі з читачами бібліотеки № 22 пояснили що таке персональні дані, розповіли як поводитися у соціальних мережах, щоб не стати жертвою кібербулінгу.

У бібліотеці № 13 старшокласники обговорювали основні типи загроз, з якими може зіштовхнутися кожен користувач інтернету, шукали шляхи уникнення шкідливого контенту та захисту особистих даних.

Медіанавігатор «Інформація та повідомлення» (з циклу «Довіряй, але перевіряй») допоміг користувачам Медіатеки «Мультиплекс» (бібліотека № 19) усвідомити  вплив ЗМІ на розвиток особистості та зрозуміти, що медіаосвіта вкрай необхідна, адже вона є інструментом самозахисту від недоброякісного контенту.