Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Живий спогад про боротьбу за незалежність України

Пам’ятні дати січня є знаковими в історії становлення Української держави, яка змушена відстоювати і захищати свій суверенітет, як і понад 100 років тому. 

Отже, 22 січня 1918 року, в умовах зовнішньої військової агресії, було проголошено Українську Народну Республіку, а вже 29 січня 1918 року юні добровольці, ціною власного життя, стримали наступ більшовиків на Київ біля залізничної станції Крути. 

Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відбувся в першу річницю незалежності УНР – 22 січня 1919 року.

На честь цих подій в Україні встановлено офіційні свята: 22 січня – День Соборності України, 29 січня – День пам’яті Героїв Крут.

Відзначаючи ці дати, бібліотеки для дітей м. Львова проводять заходи, під час  яких вшановують пам'ять героїв, полеглих за незалежність України, підіймають  і нині актуальні питання національної ідентичності та єдності у відстоюванні територіальної цілісності нашої держави.

До Дня соборності України, у Комфорт-бібліотеці для дітей на Патона відбулося патріотичне вітання «Моя соборна Україна знов зустрічає новий день».

Україна єдина і неподільна – головний меседж, який звучав під час Skype-форуму «Моя Соборна Україна» за участі читачів SMART-бібліотеки і Донецької обласної бібліотеки для дітей.

Під час історичного занурення «Українська мрія –  єдність, свобода і незалежність» у Бібліотеці для дітей на ОКружній говорили про ідею соборності, проголошення злуки, об'єднання українських земель.

У Бібліотеці для дітей «Сихівська» відбулася патріотична година «Народилась Україна нова».  Історичну розвідку «Злука: умови, уроки, постаті» провели у Центральній дитячій бібліотеці.

Під час скайп-зустрічі  «Україна єдина», за участі дітей-читачів бібліотек м. Одеси, користувачі бібліотеки № 10 привітали своїх однолітків з Днем Соборності України, утворивши віртуальний ланцюг єдності, адже у всіх куточках нашої країни діти бажають одного – миру в Україні.

29 січня, у День пам’яті Героїв Крут у бібліотеці № 3 під час патріотичних читань «Спом'янімо в пісні славу Крутів, найсвятіше з наших бойовищ!» згадували історичні події, декламували вірші, вшановували пам'ять українських Лицарів Духу хвилиною мовчання.

У винниківській бібліотеці для дітей № 35 здійснили літературно-історичний екскурс «Коли ви вмирали, вам сурми не грали», під час якого говорили про те, що бій під Крутами є одним із важливих символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. 

Мікс-бібліотека «На дві половини» запросила своїх читачів на відеоспомин «Вони захищали Київ». Згадуючи доблесний подвиг юних патріотів 29 січня 1918 року та віддаючи шану стійкості та мужності юнаків, діти запалили свічки пам’яті. 

У Бібліотеці для дітей «Сихівська», під час історичного екскурсу «Подвиг і трагедія українського народу», з'ясували, що бій під Крутами дав можливість затримати ворога і виграти час для укладення Брест-Литовського мирного договору, який врятував молоду державність, та утвердились у розумінні того, що незалежність – це боротьба зі зброєю в руках.