Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Всеукраїнський тиждень права: зустрічі та діалоги

Бібліотеки ЦБС для дітей м. Львова долучилися до відзначення Всеукраїнського тижня права, який стартував 9-го грудня та Міжнародного дня прав людини (10 грудня). Щороку, спільно з представниками різних організацій – правниками, громадськими активістами, працівниками соціальних служб, дитячі бібліотеки міста проводять різноманітні заходи з метою популяризації правових знань.

Правнича візитка «Людина – держава» за участі заступника директора ЛМКМЦ «Галицьке юнацтво», організаторки правовиховної та правоосвітньої роботи Лідії Огоновської відбулася у Мікс-бібліотеці «На дві половини» (бібліотека № 11). Говорили про історію прав людини, намагалися усвідомити цінність життя кожної людини, збагнути, що таке суспільство рівних можливостей.

На правовий орієнтир «Феміда гарантує» до читачів Центральної дитячої бібліотеки завітали інспектори з ювенальної превенції Шевченківського відділу поліції Ольга Ковальчук і Наталія Зарубаєва. Гості розповіли дітям про їхні права і обов’язки, ознайомили із законодавчими нормами, які їх закріплюють.

Ситуації, які призводять до соціальної, адміністративної та кримінальноі відповідальності, обговорювали у бібліотеці-філіалі № 10 з представником Франківського ВП ГУНП Ангеліною Жулінською під час правозахисного тест-драйву «Молодь і закон».

Фахівці відділу соціальної роботи Личаківсько-Галицького району Тарас Ковальчук та Ярослав Боляк стали учасниками правознавчого діалогу «Я – громадянин України» у Бібліотеці для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4) та  години спілкування «Дитина у світі права» у Медіатеці «Мультиплекс» (бібліотека № 19), де розповіли про права та свободи, які гарантує держава Україна кожній дитині й про те, як правильно їх реалізовувати, не   порушуючи прав та свобод інших людей. 

Під час адвокасі-терапії «Скажи насильству "ні"!», Надія Костіна,  психолог ГО «Центр "Жіночі перспективи"» з читачами винниківської бібліотеки № 35 провела гру, під час якої діти змоделювали життєві ситуації, знайшли їх вирішення та дізналися куди потрібно звертатися за допомогою у випадку порушення прав людини.

Протягом Тижня права у дитячих бібліотеках Львова читачі подорожували «Долиною прав і законів» у відділі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів ЦДБ, складали правові пазли у бібліотеці № 13, грали у «Юридичний футбол» в Бібліотеці для дітей на ОКружній (бібліотека № 26), взяли участь у бліц-турнірі «Запитання від Феміди» в брюховицькій бібліотеці для дітей № 29 тощо. Діти дізнавалися, змагалися, міркували й навчалися на практиці використовувати права, гарантовані їм державою.