Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Свобода та гідність – цінності, які завжди актуальні

День Гідності та Свободи – це надзвичайно знакове для українців свято, це історія українського народу, яку творять наші сучасники. Цього дня у бібліотеках ЦБС для дітей м. Львова говорили про почуття гідності, про важливість свободи, про героїзм співвітчизників, які стали на захист національних інтересів нашої держави. 

Урок мужності, година слави, патріотична бесіда, зустрічі з героями Майдану та інші інформаційно-патріотичні заходи спонукали наших читачів до роздумів, допомогли усвідомити свою роль у побудові демократичної України.

Минуло 6 років від початку подій на Майдані. А говорити про це так само боляче і важко, але життєво необхідно. Учасник Революції Гідності і російсько-української війни, письменник, журналіст і громадський діяч Влад Якушев, під час зустрічі з читачами Комфорт-бібліотеки для дітей на Патона (бібліотека № 42), розповів про свою боротьбу, про свій шлях на фронті, про те, як болючі втрати побратимів змінили його життя. Спілкувалися вдумливо – запитували, аналізували, зачитували уривки із книги Влада Якушева «Карателі».

Відзначаючи День Гідності та Свободи,  українці вшановують своїх Героїв, які загинули у боротьбі за вільну і демократичну Україну і тих, які продовжують боротися на усіх фронтах за найбільші людські цінності.

На годину слави «Герої – хто вони?» у Медіатеку «Мультиплекс» (бібліотека № 19) завітав особливий гість – медик-волонтер, нагороджений орденом «За мужність», Андрій Кухар. Він один із тих сміливців, які рятували життя побратимів під кулями беркутівців на Інститутській. Отримавши важкий досвід на Майдані, Андрій став одним із засновників ГО «Медичний загін спецпризначення "Білі Берети" Львів». Ця організація надає медичну допомогу бійцям добровольчих загонів і ЗСУ та навчає їх основ тактичної медицини.

Андрій згадував події зими 2013-2014 років, говорив про потреби військовослужбовців в зоні ООС, про допомогу пораненим на фронті, яку найчастіше надають волонтери-медики медичного загону. Розповідь перетворилась на відвертий та щирий діалог, обмін думками. Окрім того, у кожного з присутніх була унікальна можливість приміряти військове спорядження та відчути себе Захисником Вітчизни.

Що таке гідність? Як прожити гідне життя? Чи є свобода в її ширшому розумінні цінністю для підлітків, які проходять процес особистісного становлення? На ці та інші непрості питання шукали відповіді школярі у бібліотеці № 3 під час години-спілкування «Свобода – це завжди питання: чи правий я, чи правий він?».

У пошуках істини заглибились в історичні події, що відбувались в Україні в період 2013-2019 років. Отримали багато інформації для роздумів під час розмови про Майдан, Революцію Гідності, Героїв Небесної Сотні та боротьбу за самостійність України протягом останніх шести років. Прийшли до висновку, що гідність – це вміння постояти за себе, прагнення до справедливості, повага до прав та свобод інших, патріотизм, який здатний себе захистити.