Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Невпинний поступ української мови

9 листопада в Україні відзначали День української писемності та мовиЧитачі ЦБС для дітей м. Львова долучилися до свята, продемонструвавши єдність з усіма, хто любить та шанує рідне слово, пишалися величчю української мови, захоплювалися її красою та автентичністю.

Музично-поетична акварель «Звучи, рідна мово!» відбулася у бібліотеці № 22. Діти дізналися дивовижні факти про українську мову, про історію літописання та про основоположника письмової української мови Нестора-Літописця, взяли участь у мовознавчій вікторині, ділилися милозвучними висловами про мову.

У бібліотеці № 10 під час лінгвістичного марафону «На шляху до грамотності» читачі пройшли естафету за книгою «Повість минулих літ», позмагалися в ерудованості, виявивши неабияке знання української мови.

Читачі Бібліотеки для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4) смакували мовний коктейль, складниками якого були, передусім, словники та енциклопедії, а також шаради, ребуси, усталені та оказійні вислови. Ознайомилися з відеоуроками мовознавця Олександра Авраменка та дізналися як вдосконалити своє мовлення, поповнити словниковий запас і побороти «суржикомовність» за 20 уроків. 

«Розмовляй українською правильно!» – під таким гаслом пройшов в дитячій бібліотеці № 29 мовознавчий двобій «Підступний суржик». Запекла боротьба за чистоту мови викликала безліч емоцій, адже учасники двобою таки перемогли підступний суржик.

Під час бібліогри «Мовні викрутаси» у бібліотеці № 13 діти виконували цікаві мовознавчі завдання: складали слова, змагалися на краще знання українських прислів'їв, скоромовок та загадок, розв'язували кросворди. Завершилась гра експромтом-інсценізацією «Говорімо правильно!».

Любов до поетичного слова та рідної мови об'єднала у теплому дружньому колі молодих поеток у Медіатеці «Мультиплекс» (бібліотека № 19). Під час мовознавчих посиденьок «Всі свої» гості декламували власні вірші, ділились творчими здобутками та враженнями від поетичних рядків.

Про діалекти та говірки, які є проявом автентичності мови,  говорили на лінвго-посиденьках «Її величність – мова» у Пазл-бібліотеці (бібліотека № 36) за участі львовознавця, екскурсовода, знавця галицької говірки Петра Радковця. Побалакавши по-галицьки, присутні побавились в інтерактивну гру «Знай наше!». Відтепер вони точно знають, що таке цвібак, цвіклі, рондель, лєгуміна...

У Бібліотеці для дітей на ОКружній (бібліотека № 26) відбувся лінгвістистичний батл «Мови велич і краса». Команди «Мовознавців» та «Книголюбів» змагалися за звання кращих знавців рідної мови у різноманітних конкурсах і продемонстрували неабиякі знання, кмітливість та творчі здібності.

Винниківська бібліотека для дітей № 35 запросила своїх найменших користувачів на book-форсаж «Кохані звуки, рідне слово, яка прекрасна українська мова». Діти читали українські поезії, відповідали на питання мовознавчої вікторини, створили з пластиліну картину «Моя перша буква!».

Отак, за допомогою різних літературно-ігрових форм наші читачі утвердились в думці, що любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.