Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Відкриття забутого у День української книги

Бібліотеки ЦБС для дітей міста Львова, дотримуючись усталеної традиції, святкують наприкінці жовтня День української книги.

На полицях бібліотек є багато книг, що з невідомої причини не користуються увагою читачів. «Відкриття забутого» – тема цьогорічного Дня, який припав на 29 жовтня.  Бібліотекарі мали на меті «повернути» читачам хороші, але незаслужено забуті книги українських авторів, які свого часу користувалися попитом і сьогодні теж заслуговують бути прочитаними.

Ретро-огляд «Улюблені книжки з родинної валізи» провели для юних користувачів у бібліотеці № 3. Підбірка видань минулого століття чудових українських авторів – Платона Воронька, Володимира Лучука, Анатолія Дімарова, Валерія Шевчука, Анатолія Костецького та багатьох інших нікого не залишила байдужим, адже теми дружби, шкільного навчання, стосунків з батьками, взаємодії з природою залишаються актуальними для всіх поколінь.

Під час літературних блукань «Нас єднає книга» читачі Бібліотеки для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4) «шукали» скарби разом із автором історико-пригодницького роману «Несподівані скарби» Василем Щеглюком – мандрували печерами Карпат, переміщалися у часових площинах та політичних вимірах.

Її величність Поезія об’єднала покоління під час літературно-творчих посиденьок «Читання на біс» у бібліотеці № 10. І якщо поезія Максима Рильського для старших є сентиментальною мандрівкою в минуле, то вірші Марії Хоросницької для маленьких читачів стали справжнім відкриттям.

До читачів Мікс-бібліотеки «На дві половини» (бібліотека № 11) завітала цього дня молода, талановита письменниця, самобутня художниця, музикант Ярина Каторож. Гостя розповідала присутнім про книги, які читала у дитинстві, що вплинули на її світогляд та творче становлення. Подарувала бібліотеці першу книгу з своєї трилогії «Палімпсест».

Літературне занурення «Далекі зірниці» здійснили у бібліотеці № 13 старшокласники, аби дізнатись більше про ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга, відомого українцям як Василь Вишиваний – талановитий військовий, дипломат, поет, патріот України. Зачитували уривки з книжки Івана Головацького «Австрійський принц з українською душею» та поезії зі збірки Василя Вишиваного «Минають дні…».

У бібліотеці № 22 в рамках Дня української книги відбувся літературний дайджест «Що таке кохання?». Знайомилися з творчістю Ірини Вільде, Ніни Бічуї, Романа Іваничука й Марії Матіос, чиї роботи назавжди залишаться знаковими, адже тема кохання актуальна у всі часи.

Кіно-рефлексія «Сміх скрізь сльози» за п’єсою М. Старицького «За двома зайцями» у Бібліотеці для дітей на ОКружній (бібліотека № 26) спонукала присутніх аналізувати власні вчинки. Дивилися кіно і намагалися міркувати про своє життя. Критикували і захищали героїв невмирущої п'єси.

Літературний віраж «Українська книга мандрує світом» здійснили читачі винниківської дитячої бібліотеки № 35. Впродовж дня діти розповідали друзям про свою улюблену книгу, з якою б вони познайомили світ, створили разом з бібліотекарями виставку-інсталяцію,  що дозволила здійснити захоплюючу подорож з українською книгою.

День української книги відкрив багато творів, перевірених часом, які й нині не втрачають своєї цінності, адже об’єднують різні покоління читачів.