Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Літературні локації у дитячих бібліотеках: відгомін 26 Book Forum

26 Book Forum, який відбувався у Львові 18-22 вересня 2019 року, не залишився поза увагою жодного книголюба.

Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Львова теж були «причетними» до головної культурної події країни і організували для своїх читачів творчі зустрічі, презентації книг, майстер-класи та багато інших заходів. Усі охочі мали нагоду поспілкуватися з талановитими авторами та ознайомитися з книжковими новинками Форуму.

У Центральній дитячій бібліотеці для дітей м. Львова свої нові книги презентували авторки: Євгенія Пірог («Школярикова абетка»), Ганна Терянік («Пригоди песика Кокса»), Анастасія Нікуліна («Зграя»), Євгенія Сенік («Будинок із сірників»).

«Вінницький десант» завітав на зустріч з бібліотекарями ЦБС для дітей, лауреати Всеукраїнської премії Михайла Коцюбинського  – письменниця Наталка Доляк та поет Сергій Татчин розповідали про свій шлях у літературі та презентували свій творчий доробок.

Автори першого в Україні графічного роману «Герой поневолі», за однойменним твором Івана Франка, Кирило Горішний та Міхай Тимошенко, під час презентації книги, розповіли про те, як втілювали в життя ідею створення українського коміксу і подарували відділу мистецтв ЦДБ м. Львова примірник двотомника презентованої книги.

Молоді письменниці Олена Рижко та Оксенія Бурлака знайомили юних читачів ЦДБ з новинками від видавничого центру «Академія», підіймали теми, на які «з батьками не завше поговориш» та згадували свій дебют у підлітковій літературі.

Під час зустрічі-інтерв'ю з Олександром Гаврошем в Позитив-бібліотеці «Промінчик» (бібліотека № 9) читачі спілкувалися з письменником, цікавилися новинками від автора та переглядали буктрейлери за мотивами улюблених книг.

Співучо і весело пройшла зустріч маленьких читачів Мікс-бібліотеки «На дві половини» (бібліотека №11) з поетесою, співачкою,  композитором Галиною Міколяш.  Гостя знайомила дітей зі своїми сонячними віршами,  які вона поклала на власну музику та запрошувала до спільного їх виконання.  

У бібліотеці № 13 письменниця Оксана Думанська та художниця-ілюстраторка Катерина Немира презентували читачам свою нову книгу «Миколчині сни». Діти «заприятелювали» з головним героєм книги Миколкою і намалювали його портрет. Було творчо, яскраво і сонячно.

У рамках 26 Book Forum до Медітеки «Мультиплекс» (бібліотека № 19) завітали талановиті авторки і розповіли про свої нові твори для дітей та підлітків. Зокрема, письменниця, журналістка та психолог Ольга Рєпіна презентувала підліткову серію «DARTS: дитяче серце», яка включає в себе правдиві історії з  життя «покинутих» дітей, адже авторка тривалий час працювала у дитячому реабілітаційному центрі.

Гостя  з Дніпропетровська Еліна Заржицька знайомила читачів Медіатеки з новою книгою «Що ми знаємо про себе?», в якій невимушено розповідає дітям про особливості людського організму.

Про всі види таємних товариств захоплююче розповіла авторка фантастично-пригодницької серії книг «Про таємні товариства» Леся Воронина і потішила своїх прихильників новою книгою – «Таємне Товариство Блазнів».

А найменші користувачі Медіатеки стали учасниками театралізованих читань «Казочки про рукавички» за участі авторки, членкині Національної спілки письменників України Марії Дружко та молодої письменниці Яни Ловчинської

Запашна «Кава по-дорослому», приправлена відвертою розмовою з авторкою книги Іриною Мацко, неабияк смакувала підліткам, які завітали до SMART-бібліотеки (бібліотека № 21) на літературну дегустацію. А з маленькими читачами бібліотеки письменниця поділилася казковими секретами у чудо-майстерні «Як твориться казка», до якої завітали не лише діти, а й дорослі. 

Смішні і правдиві історії із життя, слушні поради для будь-яких ситуацій звучали у SMART-бібліотеці під час відкритого мікрофону «На літературній орбіті книжок для майже дорослих» за участі Сергія Гридіна. Надзвичайно талановитий і позитивний письменник у невимушеній обстановці спілкувався зі своїми юними читачами.

Вельми пощастило читачам бібліотеки № 24, адже до них завітала Мар’яна Тарнавська. Декламували вірші молодої письменниці, читали її казки, і кожен присутній отримав у подарунок книжку від автора.

Насиченими були дні 26 Book Forum у Комфорт-бібліотеці для дітей на Патона (бібліотека № 42), яка стала творчим майданчиком для зустрічей львівських читачів з письменницями Еліною Заржицькою, Ольгою Рєпіною, Мартою Гурин, Лорою Підгірною, Ларисою Ніцой. Авторки презентували свої книги, разом з присутніми складали вірші, створювали образи героїв та фантазували на теми майбутніх творів, дружньо і щиро спілкувалися, обговорюючи проблеми нового покоління українців.

26 Book Forum завершився, а місто літератури Львів готується до 27-го Форуму, вже через рік.