Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Співзвуччя читацьких сердець у калейдоскопі літературних подій

24 березня у бібліотеках ЦБС для дітей м. Львова розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Цьогорічний Тиждень під назвою «Літературний часовимір: співзвуччя» має на меті проведення книжкових паралелей у часі і просторі за сімома темами: історія, природа, біографія, кохання, мандри, технічний прогрес, вигаданий світ.

Впродовж Тижня, у бібліотеках для дітей організовуються різноманітні заходи: книжкові прем’єри, літературні розвідки, творчі імпрези, креативні майстерки, зустрічі з письменниками, літературознавцями, книговидавцями, художниками-ілюстраторами тощо.

У Центральній дитячій бібліотеці читачі відділу обслуговування учнів 5-9 класів під час літературних віражів «Магія вигаданих світів» занурились у таємничо-дивовижний світ книг жанру фентезі. У відділі мистецтв знайомились з українським науково-популярним журналом «Куншт» – дізнавались нове, надихались, творили.

Прем'єра книг з серії «Спалах думки» відбулася у бібліотеці № 3. Читачі знайомилися з біографіями видатних особистостей, написаних сучасним письменником Лукою Новеллі. Автор серії невимушено та захопливо розповідає про життя людей, які вплинули на хід історії людства. 

До бібліотеки для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4), у рамках Тижня, завітала письменниця, перекладач, заступник головного редактора Видавництво Старого Лева – Катерина Міхаліцина. Гостя розповіла дітям про свою творчість, про дивовижі навколишнього світу, про природу, яка потребує нашої повсякденної уваги і турботи.

У бібліотеці № 9  читачі зустрілися з улюбленою письменницею Оксаною Думанською. Розмовляли про важливість праці та наполегливості для досягнення успіху, про правильність вибору, про книги та сюжети для книг, які підказує саме життя.

На зустріч з письменником, публіцистом, перекладачем, дослідником історії Львова – Ільком Лемком читачі Мікс-бібліотеки «На дві половини» (бібліотека № 11) чекали з нетерпінням,  бо його твори є справжньою скарбницею дивовижних фактів з історії рідного міста. Було безліч несподіваних запитань і цікавих відповідей.

Під час книжково-природничої панорами «Ти чув коли-небудь, як розмовляють квіти?» у Медіатеці «Мультиплекс» (бібліотека № 19) говорили про неперевершеність і неповторність природи, відображену у книгах Дж. Дарелла, Л. Шевло, З. Мензатюк, Г. Шевчук.

У бібліотеці № 22 досліджували вплив людини на природне середовище і на мешканців  нашої планети, знайомились з книгами письменників-анімалістів – Редьярда Кіплінга, Джека Лондона, Ернеста Сетона-Томпсона, твори яких викликають гуманні почуття до всіх живих істот, спонукають любити природу.

Про Шевченка, яким ми його не знаємо, говорили у SMART-бібліотеці (бібліотека № 21) під час відвертого біографічного досьє «Навіщо Шевченкові вуса?» за участі дослідниці життя і творчості Т. Г. Шевченка Іванни Подольської.

На зустрічі  з читачами у бібліотеку № 27 та Бібліотеку для дітей на Окружній (бібліотека № 26) завітала українська письменниця Дара Корній. Автор українського фентезі презентувала свою книгу «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи», разом з якою присутні пізнавали Україну, мандрували у незвідані світи, де живуть мавки, повітрулі, гонихмарники та інші химери.

Про «холодний» материк Антарктиду та його мешканців, а також про будні української антарктичної станції «Академік Вернадський» розповів читачам Пазл-бібліотеки (бібліотека № 36) професор, учасник антарктичних експедицій, директор Карпатського відділення Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України – Валентин Максимчук.

Про історію – у книзі, поезії, прозі, у пісні, розмовляли у Комфорт-бібліотеці для дітей на Патона (бібліотека № 42) під час вook story «Оповідач і історик: кожен по-своєму» (за участі ГО «Досвітні вогні»). Міркували про те, чого донедавна не вчили в школі, про незаангажований погляд автора на історичний фактаж, що допоможе читачеві навчитися розуміти Україну в її минулому і сьогоденні.

Тим часом, Всеукраїнський тиждень дитячого читання триває, і на читачів чекає ще багато цікавих зустрічей, розмов, літературних подорожей.