Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Тарас Шевченко – і класик, і сучасник

9 березня 2019 року минуло 205 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

У бібліотеках ЦБС для дітей в ці дні вшановували пам'ять Великого Кобзаря, щоразу відкриваючи для себе і заново переосмислюючи його творчу спадщину.

Живе мелодійне Шевченкове слово звучало під час марафону голосного читання творів поета «Живи, Тарасе, в пам'яті людській!» у бібліотеці № 3, поетично-музичного етюду «Мелодія Шевченкового слова» в Бібліотеці для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4), поетичного марафону «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине» в Комфорт-бібліотеці для дітей на Патона (бібліотека № 42).

У Медіатеці «Мультиплекс» (бібліотека № 19) відбулася слайд-презентація «Тарас Шевченко – художник слова та пензля». Присутні знайомились з картинами та малюнками митця, декламували вірші та переглянули фільм «Мій Шевченко».

Мандрували сторінками життя і творчості Тараса Шевченка читачі Центральної дитячої бібліотеки – поетичний колаж «І оживе добра слава, слава України» відбувся у відділі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів, літературна візія «Наш Тарасе, дорогий!» й літературне одкровення «Якби зустрілися ми знову...» – у відділі обслуговування учнів 5-9 класів.

Шевченківські дні у бібліотеці № 13  розпочалися з творчого портрету «Шевченко – романтик, авантюрист, патріот». Юні шевченкознавці Ліцею № 21 ЛМР дізналися чимало цікавих фактів про життя і творчість поета, художника, громадянина, читали поезії, співали пісень, переглянули відеосюжет про життя Шевченка.

Вшанувати пам'ять Великого Кобзаря Мікс-бібліотека «На дві половини» (бібліотека № 11) запросила читачів старших класів. Йшла розмова про непросту долю Тараса Шевченка, про жінок, у яких був закоханий поет, про те, чому не склалось його особисте життя. Наприкінці зустрічі діти подивилися фільм «Незнаний Шевченко». 

Презентували творчість Шевченка, знайомилися з його біографією у бібліотеці № 22 та Пазл-бібліотеці (бібліотека № 36). Адже, Шевченко – це один із брендів України. Він був модником, любив смачно попоїсти та мандрувати світом... 

Тарас Шевченко завжди на вістрі часу, об'єднуючи, крізь століття, покоління українців. Його слово є актуальним для сьогодення, як цитати з віршів, так і співана поезія у виконанні Кузьми Скрябіна, гуртів «Кому вниз», «Юркеш», «Піккардійська терція»... У цьому переконалися читачі бібліотеки № 27 під час літературно-творчої години «Душа поетова святая, жива в святих своїх речах», бо запізнали його як просту людину зі своїми захопленнями і уподобаннями. А ще підлітки роздумували, що би робив поет у наш час – на їхню думку, Шевченко не міг би бути Президентом країни, але активно відстоював би права українців на Майдані.