Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Ми гідні свободи!

На честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року), 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. У бібліотеках ЦБС для дітей м. Львова відбувалися заходи, під час яких розмовляли про відданість європейським цінностям, повагу до прав людини, вшанували жертв Революції Гідності. 

В бібліотеці-філіалі №3 (вул. М. Хвильового, 3) відбулися революційні хроніки «Євромайдан: події, люди, час». Тема виявилася дотичною до буденного життя багатьох сімей читачів бібліотеки, члени родин яких були учасниками чи очевидцями подій Майдану, брали чи беруть участь в бойових діях на сході України. Присутні переглянули хроніку подій Майдану, прослухали розповідь про героїв Небесної сотні, ознайомились з літературно-патріотичною інсталяцією присвяченою учасникам АТО.

Публіцистичний репортаж «Події, які змінили історію нашої країни» відбувся у Бібліотеці для дітей на Окружній (бібліотека №26, вул. Окружна, 29), в пам'ять про усіх, хто вистояв, усіх постраждалих та загиблих. Читачі переглядали відео та фотографії, відтворювали хронологію подій українських революцій, які відбувалися на Майдані

Під час години-пошани «Вкотре "воля чи смерть" – терезів безупинне гойдання» у Комфорт-бібліотеці для дітей на Патона (бібліотека №42, вул. Є. Патона, 4/2) розмовляли про совість, гідність, волелюбство, про все те найкраще, що є у кожного українця і що не дозволить позбавити цю країну майбутнього. 

«Людина – це гідність і воля» – під таким гаслом відбувся захід у Бібліотеці для дітей «Сихівська» (бібліотека №4, вул. Б. Антоненка-Давидовича, 10) присвячений 5-й річниці Революції Гідності та 14-й річниці Помаранчевої революції. Тематичний стелаж «Ангели миру», інсталяція, добірка книг, періодики та відео – до уваги читачів не лише під час заходу, а й впродовж дня.

У відділі обслуговування учнів 5-9 класів ЦДБ (вул. Т. Окуневського, 3) під час патріотичного калейдоскопу «За честь, за волю, за українську долю» разом з читачами згадували події, які передували Євромайдану, як він переріс у Революцію Гідності, про тих, хто пожертвував життям заради нас і нашої  свободи. Учні ділилися емоціями, які переповнюють їх під час відвідання Майдану. Згадували Іловайськ, Дебальцеве, Донецький аеропорт, ділились враженнями від перегляду фільму «Кіборги». 

Під час реквієму «У їхніх серцях жила Україна», у бібліотеці №22 (вул. С. Петлюри, 41) читачі декламували поезії про Героїв Майдану, обговорювали книгу Галини Кирпи «Мій тато став зіркою». Зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані зачепила серця маленьких читачів. Голосне читання і обговорення книги Галини Кирпи відбулося й у бібліотеці №13 (вул. Князя Романа, 32). Разом з героїнею книжки, діти розмірковували про зовсім недитячі теми: смерть, барикади, гірку перемогу, без якої неможливе майбутнє.