Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Свято української мови в бібліотеках для дітей

До Дня української писемності та мови бібліотеки ЦБС для дітей м. Львова проводили різноманітні заходи.

Мовленнєвий батл «Спочатку було слово…» відбувся в Бібліотеці для дітей на ОКружній (бібліотека № 26, вул. Окружна, 29). Читачі брали участь у цікавих мовознавчих конкурсах: відгадували загадки, складали прислів’я та приказки, розв'язували шаради, читали скоромовки й у такий цікавий і розважальний спосіб пізнавали красу рідної мови!

«Як часто користуєтеся словниками?», – з’ясовували у старшокласників працівники Мікс-бібліотеки «На дві половини» (бібліотека № 11, вул. Городоцька, 73) під час бібліотечного уроку «Як парость виноградної лози, плекайте мову». Читачі намагалися підібрати якомога більше синонімів до слів, пояснити значення фразеологізмів, крилатих висловів, вчилися придумувати невеличкі оповідання.

Читачі Центральної дитячої бібліотеки (вул. Т. Окуневського, 3) не тільки дізналися багато цікавих фактів про рідну мову, а й змогли на практиці переконатися, яка вона багата, самостійно підрахувавши, наприклад, що у тлумачному словнику слово «бити» має 45 синонімів. Під час зустрічі з викладачем  української мови та літератури Чабан Оксаною Любомирівною розмовляли про українських сучасних письменників, які бережуть та допомагають нам збагачувати рідну мову.

Учасники мовознавчої гри «Калинова наша мова» в бібліотеці № 22 (вул. С. Петлюри, 41) демонстрували свої знання, змагались у різноманітних конкурсах та естафетах, писали диктанти, декламували вірші.

У Комфорт-бібліотеці (бібліотека № 42, вул. Патона, 4/2) відбувся мовознавчий квест «Чарівні україночки».  Семикласниці ЗОШ № 60 ще раз довели, що українські дівчата не тільки красиві та співучі, а й талановиті і розумні, з неперевершеним почуттям гумору.

Під час лінгвістичної гри  «Гарна мова одним словом», у бібліотеці № 13 (вул. Князя Романа, 32) діти дізналися як правильно вживати ті чи інші словосполучення, розв'язували лінгвістичні задачки та ребуси, складали прислів'я.

Літературно-мовна година «Мистецтво живого слова» відбулася у бібліотеці № 24 (вул. Дніпровська, 11),  на зустріч з читачами завітала львівська письменниця Тетяна Грунська.

Допитливі непосидьки третьокласники СЗШ № 41 у бібліотеці № 29 (Брюховичі, вул. Незалежності України, 31) дружньо змагалися в інтелектуальній грі «Мовні викрутаси». За допомогою цікавої гри вивчали українську мову й читачі бібліотеки № 3 (вул. Хвильового, 3), адже уміння чітко та грамотно висловлювати власну думку є надзвичайно важливе.

Дошкільнята теж знають, що українська мова – «рідна, наша, гарна, кольорова». У бібліотеці № 27 (вул. Б. Хмельницького, 175) найменші читачі весело, зосереджено й творчо через ігри та забави пізнавали історію писемності, передавали свою любов до рідної мови через вірші, потішки та компліменти матусям.