Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Медійно та інформаційно грамотні міста

Бібліотеки ЦБС для дітей 24-31 жовтня відзначили Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності «Медійно та інформаційно грамотні міста».

У Медіатеці Мультиплекс (бібліотека № 19, вул. В. Симоненка, 10) експрес-порадник «Як навчитись аналізувати медіамеседжі?» ознайомив з основами критичного підходу до медіасвіту. Інформаційний дайджест «Звідки взялися пошуковики та навіщо їх придумали?» познайомив читачів Медіатеки Мультиплекс з історією створення GOOGLE, з секретами швидкого й ефективного пошуку інформації та топ-п'ятіркою світових пошуковиків. Бліц-опитування «Довіра до засобів масової інформації» показала прихильність респондентів до тих чи інших медіа. Завершився Тиждень медіаграмотності годиною спілкування «Маніпулятивне телебачення», в якій брали участь користувачі Медіатеки категорії «user 60+» розмовляли про маніпуляції в новинах, про вміння аналізувати та критично оцінювати телевізійний контент.

Читачі Комфорт-бібліотеки для дітей на Патона (бібліотека № 42, вул. Патона, 4/2), завдяки бібліопораднику «10 заповідей достовірної інформації» та медіаполюванню «Спіймай качку», навчилися орієнтуватися в інформаційному просторі, дізналися, як захиститися від кіберзлочинців, виявити «фейк» і «джинсу» та розпізнати достовірну інформацію.

Під час медіа-інформини «Як шукати, щоб знати» у Пазл бібліотеці для дітей № 36 (вул. О. Мишуги, 3) говорили про культуру поведінки в мережі, відповідали на питання вікторини «Пан комп’ютер», складали онлайн-пазли. Здійснили віртуальну мандрівку інтернет-просторами разом з Лемиком Тарасом Миколайовичем – вчителем фізики та інформатики Львівської спеціалізованої школи I-III ступенів № 69.

Під час інформ-дайджесту «Медіаграмотність: сприймаємо, мислимо, аналізуємо..» у SMART-бібліотеці (вул. Пр. Ковалика,1) від журналістки Іванни Подольської, присутні дізнались – що таке медіа, якою буває інформація, як її правильно сприймати та аналізувати, яким чином розвивати критичне мислення.

У Центральній дитячій бібліотеці м. Львова (вул. Т. Окуневського, 3) відбулась зустріч з керівником відділу новин газети «Експрес» – Ольгою Піліщук, яка розповіла про життя журналіста у медіасвіті, про плюси та мінуси професії, як створюються новини, скільки часу потрібно на випуск номера газети.

Долучились до Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності й інші дитячі бібліотеки Львова – навчали читачів правильно користуватися інформацією у школах медійної грамотності, розповідали як працюють медіа, що таке пропаганда та однобічна інформація. За допомогою онлайн-ігор діти вчились розрізняти «фейки», «джинсу» й пропаганду, виявляти цензуру та створювати правильний новинний матеріал.