Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

«Новий подих» в українській літературі

Традиційно бібліотеки ЦБС для дітей м. Львова наприкінці жовтня відзначають Свято української книги. Цьогоріч святкували 25 жовтня, тема Дня – «Новий подих». Розмовляли про літературні новинки, книги сучасних авторів, про молоді таланти в українській літературі.

Сонячною, поетично-музичною і неймовірно тепло-ліричною була презентація нової збірки поетеси, композитора, співачки Вікторії Бондаренко «Бузкові сни» у Бібліотеці для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4, вул. Б. Антоненка-Давидовича, 10). Читачі бібліотеки протягом Дня насолоджувались чудовими поезіями, відкривали для себе багатогранний світ українських казок, пригод, страшних історій…

Поетичне чаювання відбулося у бібліотеці № 9 (вул. Личаківська, 189). На зустріч з читачами завітав молодий, яскравий, мандрівний поет Богдан Кухта. Автор збірок «Соціопат» та «Трикутник»співорганізатор літературного клубу «Ромб» декламував свої неординарні, щирі вірші, ділився мріями, спостереженнями і враженнями від мандрів Україною.

А читачі бібліотеки № 10 (вул. М. Залізняка, 5) із захопленням слухали історію про мандри маленького жабеняти. На зустріч з дітьми завітав автор цікавих книг про природу – письменник, філателіст Василь Прухницький. Презентувавши присутнім свою книгу «Походеньки жабеняти Яреми», пан Василь розповів присутнім про свої захоплення, поділився секретом чому почав збирати марки, присвячені жабам, і як саме його колекція марок перевтілилась у книгу. Діти із захопленням слухали оповідки про природу, довідалися багато цікавого про жаб'ячий світ та розглядали марки з жабками із особистої колекції письменника.

З презентації виставки постерів художниці і автора книжки «Туконі – мешканець лісу» Оксани Були розпочалося арт-знайомство «Хто такі туконі?» у бібліотеці № 13 (вул. Князя Романа, 32).Виявляється, що «…усі туконі різні: фіолетовий туконі охороняє квіти, туконі з пір'ям допомагає птахам, а туконі з ріжками-кущами оберігає ліс, але водночас їх об'єднує дружба та любов до природи й світу, в якому вони живуть». Свої враження від виставки і книжки діти виразили у малюнках. Тепер у кожного є свій туконі.

«По секрету про головне» розмовляли у бібліотеці № 22 (вул. С. Петлюри, 41) під час творчої зустрічі з письменницею Дарою Корній, авторкою книг «Гонихмарник», «Зворотній світ темряви», «Щоденник Мавки»… Було цікаво, містично та фантастично. А найменші читачі бібліотеки ще раз продемонстрували, що немає справи, яка була б їм не під силу під час літературно-детективної гри «Де поділися картини?» за книгою Галини Вдовиченко «36 і 6 котів-детективів».

Book-штурм «Осінні прем'єри» відбувся у бібліотеці № 27, під час якого було представлено книги для підлітків на всі смаки: про дорослішання, справжнє кохання, пригоди з непередбачуваними наслідками і розуміння ситуації в Україні. Читачі бібліотеки також «мандрували» у світ лицарської сили, доблесті, мужності та слави за допомогою книги Ірини Мацко та Богдана Мельничука «Гомін волі. Козацький скарб», «смакували» літні канікули, роздумували про сім'ю і місію дітей у єднанні родини з книгою Марка Лівіна «Бабине літо».

Ще одне нове ім’я в літературі відкрили для себе читачі Центральної дитячої бібліотеки (вул. Т. Окуневського, 3). У рамках скайп-проекту «Web-Літпортал: з письменниками на зв’язку» Мультицентру «Флешка», молода поетеса Тетяна Онищук ділилася власними міркуваннями про оточуючий світ, людські долі, про те що надихає до творчості, а також про мрії, які, зі слів автора, мають здатність здійснюватись.