Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Школа охоронців культурної спадщини

16 липня у Бібліотеці Під Високим Замком (бібліотека № 27, вул. Б. Хмельницького, 175, тел. 293-03-10) розпочав роботу літній денний табір «Школа охоронців культурної спадщини», який є соціальним проектом Руслана та Ірини Серцелевичів. Під час занять розмовляють про те, що таке культурна спадщина, які бувають види об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей, про будівлі, споруди та їх складові. Діти переглядають фрагменти українських мультфільмів, малюють архітектурні об’єкти, змагаються між собою, розгадують загадки на тему будівель та їх складових тощо.

Руслан та Ірина Серцелевич вже не перший рік займаються дослідженням історичних пам’яток міста Львова. У своїх публікаціях розглядають питання з історії та теорії збереження культурної спадщини. Є авторами проектів гербів для поселень Львівської області.

Ідея відкриття літнього денного табору «Школа охоронців культурної спадщини» виникла у родини дослідників кілька років тому. Однак, лише цього року, спільно з Бібліотекою під Високим Замком, вдалося запустили цей проект.  Важливо, що одним із найбільш актуальних напрямків роботи цієї бібліотеки є краєзнавча тематика. Бібліотекарі тісно співпрацюють з громадою, щиро цікавляться минулим та сучасними проблемами свого мікрорайону, відкриті до пропозицій, й самі завжди є частиною заходів, а не просто дають можливість щось провести на території бібліотеки.

Спираючись на практичний досвід в галузі археології, архітектури, музейної, пам’яткоохоронної справи, Руслан та Ірина Серцелевич стверджують, що мешканці Львова доволі слабо орієнтуються в питаннях збереження чи використання об’єктів культурної спадщини, що призводить до їх занедбання, а то й знищення. Важливо з дитинства залучати львів’ян до охорони нашого спільного надбання для наступних поколінь, адже тільки спільними зусиллями ми збережемо наше чудове місто.

Отож, родина Серцелевичів і бібліотека № 27 запрошують усіх охочих завітати до «Школи охоронців культурної спадщини». Заняття відбуваються щоденно (крім вихідних) з 10 до 13 години, до 27 липня.