Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Фрактал-день: відкриваємо двері в літо

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, у всіх бібліотеках ЦБС для дітей м. Львова відбувся Фрактал-день «Дитячий бібліодрайв».

29 травня кожен юний читач, готовий до яскравих емоцій і надзвичайних вражень, знайшов для себе цікаві інтелектуально-творчі заняття, веселі розваги та нових друзів. Презентації, зустрічі, вікторини, тренінги, батли, змаги, майстерки, імпровізи, квести, ігри, руханки, вікторини відбувалися в усіх дитячих бібліотеках міста.

У Мікс-бібліотеці «На дві половини»  (бібліотека №11, вул. Городоцька, 73) Фрактал-день розпочався з арт-променаду «Чарівні перетворення дорогою до цирку». Переодягнені в літературних героїв читачі мікс-бібліотеки спілкувалися з дітьми та їх батьками на майданчику біля цирку: розповідали про бібліотеку, роздавали флаєри, запрошували до участі у заходах культураліс-тріади «Європейське літо: Львів, Україна, Євросоюз».

Відчули себе, на певний час, літературними супергероями, справжніми художниками чи зоологами читачі бібліотеки № 27 (вул. Б. Хмельницького, 175). Заряджені позитивними емоціями дітлахи ловили «культурний» настрій літа, надихаючись на пізнавальні, творчі, інтерактивні, суперкруті канікули у бібліотеці.

У відділі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів ЦДБ (вул. Т. Окуневського, 3) за участі найменших читачів відбулися: лялькова вистава «Мати для мамонтеняти», творче заняття «Казку ліпимо самі», а також майстерки, вікторини. Читачі відділу обслуговування учнів 5-9 класів рахували, писали і малювали, пізнавали себе під час інтелект-діагностики «Увага: вундеркінд!». Тим часом у бібліотечній студії звукозапису «Формат+» відбувся челендж-імпровіз «Сам собі звукорежисер» (відділ мистецтв ЦДБ). Кожен бажаючий спробував себе в ролі музиканта або звукорежисера, взявши участь у музично-технічному воркшопі.

Бібліотека № 3 (вул. М. Хвильового, 3) зібрала читачів на феєричні чаклування «Дитина-маг із книжкою в руках». Діти спостерігали за видовищними експериментами, віртуально подорожували стародавнім Єгиптом та Китаєм, відповідали на питання вікторини і, звичайно ж, «чаклували».

Надихнувшись сюжетами улюблених книг, читали, пізнавали, фантазували та творили у Бібліотеці для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4, вул. Антоненка-Давидовича, 10). В атмосфері літературно-творчого бістро «Книгосвіт», юні читачі, разом з героями улюблених творів, насолоджувались книжково-літнім меню, створювали поетично-літній колаж за книгою Надії Репети «Сонце, вітер і хмаринки» та книжкові закладинки за казкою Свена Нордквіста «Хвилина півнячого кукуріку».

Створивши креативні запрошення під час  творчої майстерки «Розпустило коси сонце», читачі бібліотеки № 10 (вул. М. Залізняка, 5) разом із бібліотекарем вирушили на прогулянку, дарували кожному сонечко або квіточку та запрошували усіх відвідати бібліотеку. Під час арт-вітрини «На квітковій галявині» діти намалювали вітражі й прикрасили ними вікна своєї бібліотеки.

За допомогою системи Big Tab та інтерактивної дошки читачі медіатеки «Мультиплекс» (бібліотека № 19, вул. В. Симоненка, 10) здійснили віртуальну мандрівку трамваєм № 3. Під час Discovery-tour «Відкриваємо Львів» діти ознайомилися з архітектурними пам'ятками міста, здійснили 3D-екскурсії львівськими музеями.

Символічні двері в літо відкрили, в рамках Фрактал-дня, у бібліотеці № 22 (вул. С. Петлюри, 41). Читачі малювали своє щасливе дитинство, подорожували бібліоавтобусом разом з власноруч виготовленим змієм Головастиком (за книгою Марії Людкевич «Ярко і змій Головастик»), демонстрували свою фізичну підготовку і драйвували на свіжому повітрі.

Гамірно, весело та творчо було у Бібліотеці для дітей на ОКружній (бібліотека № 26, вул.Окружна, 29). В Арт-комірці діти створили панно з солоного тіста, в Ерудит-локації малювали ескізи, навіяні музичними композиціями, під час арт-релаксу «Відтвори музику на папері», а в Саду атракцій на читачів чекав творчий коворкінг «Фантазуємо! Мріємо! Створюємо!» − присутні дізналися, що таке етюд і спробували себе в ролі акторів.

У Пазл-бібліотеці для дітей (бібліотека № 36, вул. О. Мишуги, 3) «Дитячий бібліодрайв» був досить «екзотичним». Зустріч з мешканцями Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру, цікава розповідь директора Центру Антаховича Ігора Павловича, можливість побачити незвичайних тварин, доторкнутись до них та отримати фото на згадку – залишили незабутні враження у читачів бібліотеки.