Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Розмаїття символів, барв, вражень

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке об'єднує українців в усьому світі. У цей день в бібліотеках для дітей проводилися різноманітні заходи – акції, зустрічі, флешмоби.  

Зокрема, відбулися святкові акції: «Книги у шатах-вишиванках» – у Бібліотеці для дітей «Сихівська» (бібліотека № 4, вул. Б. Антоненка-Давидовича, 10); «Одягни вишиванку» – у Медіатеці «Мультиплекс» (бібліотека № 19, вул. В. Симоненка, 10); «Чарівна краса вишиванки» – у бібліотеці № 24 (вул. Дніпровська, 11), «До Дня вишиванки» – у Комфорт-бібліотеці для дітей на Патона (бібліотека  № 42, вул. Є. Патона 4/2 )

У відділі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів Центральної дитячої бібліотеки звучали пісні про вишиванки, руками читачів творилися маленькі вишиті шедеври, розмовляли про традиції пов’язані з цим святом.

Чарівна гостя відділу обслуговування учнів 5-9 класів ЦДБ, Олена Лотоцька провела для читачів історичний екскурс у світ Вишиванки. Пані Олена продемонструвала свою колекцію старовинного вишиваного одягу і предметів побуту, за допомогою яких (завдяки невтомним рукам українських майстринь) стеблинка льону перетворювалась у ткане полотно, а відтак у неповторні рушники, скатертини і сорочки.

У бібліотеці № 3 (вул. М. Хвильового, 3) відбулася презентація книги «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник». Як у складному візерункові поєдналися в непростій розмові тема свята вишиванки з розповіддю про талановиту поетесу, геніальну вишивальницю, громадську діячку, члена Гельсінської спілки Ірину Сеник.