Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Вчимося жити без відходів!

Щороку кожен українець генерує від 300 до 500 кілограмів сміття. З усіх відходів, які зберігаються на сміттєзвалищах, можна переробити близько 20% – метал, папір, скло, деякий пластик, а ще є органіка, яка складає до 50% усього сміття. Проте зараз на переробку потрапляє лише 3-5%. І це надзвичайно загрозливо!

 

21-25 січня дитячі бібліотеки Львова долучились до ЕКО-кампанії з промоції роздільного збору та переробки органічних відходів.

 

В продовж 5 днів на сторінках бібліотек у ФБ публікувались корисні інформаційні матеріали щодо  правильного сортування побутових відходів у домашніх умовах, відеоролики присвячені свідомому споживанню та утилізації відходів, презентативні звіти пізнавально-ігрових заходів та огляди літератури екологічної тематики.

 

Корисну інформацію про культуру поводження із сміттям (у вигляді бібліотечних заходів різноманітних форм) запропонували своїм читачам усі бібліотеки ЦБС.

 

У бібліотеці №10 розповідали про «Зелене Місто» – першу станцію у Львові з переробки органічних відходів (інформаційне повідомлення «Куди подіти сміття!»).

 

Проблеми утилізації відходів у Львові обговорювали читачі бібліотеки №27 під час пізнавальної бесіди «Сміттєпереробний завод у Львові: твоя думка» та інформаційної години «Куди подіти залишки їжі».

 

Як компостувати в умовах квартири? Що можна компостувати, а що ні? Де і як компостують органіку у Львові? Відповіді на ці та інші запитання отримали читачі бібліотеки №42 під час пізнавальної години «Все, що ви хотіли знати про компостування» та інформаційної довідки «Як правильно сортувати органіку».

 

Методам переробки органічних решток були присвячені еко-тренінги «Сортуй сміття – врятуй природу!» та «Сортуй правильно», що відбулись у бібліотеках №22 та №13.

 

Чому треба сортувати відходи, з’ясовували під час веб-розвідки «Для чого сортувати сміття?», а потім перевіряли отримані знання, відповідаючи на запитання онлайн-вікторини «Сортуй розумно!» розробленої бібліотекою №19.

 

У форматі забави, отримали необхідні навички читачі бібліотек у яких відбулисьігри-настанови: «Рятуємо планету!» (бібліотека №3), «Сортувати це просто!» (бібліотека №13), «Сортувальник» (бібліотека №19), «Як сортувати сміття?» (бібліотека №27), «ЕКО-МЕМО» (бібліотека №36), «Вчимося сортувати сміття» (бібліотека №42).

 

Оригінальні просвітницькі відеосюжети відзняли працівники ЦДБ (відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів) та бібліотек №21, №35.

Пізнавальний мікс «Органічні відходи: що з ними робити» став путівником для всіх зацікавлених в збереженні довкілля (ЦДБ, відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів).

Експерт-еколог Ірина Оршак, у відеоролику еко-порадні «Ми відповідальні за майбутнє», дала професійні відповіді на непрості дитячі запитання (бібліотека №21).

«Бібліотечний ельф» у ігровому відеоролику «Живи без сміття!» давав уроки правильного сортування, наголошуючи, що сміття стає проблемою лише для тих, хто не вміє з ним поводитись (бібліотека №35).

 

Онлайн-огляди книг підготували  бібліотеки №11, 9 та ЦДБ (відділ обслуговування 5-9 класів).

Відео-презентацію книги Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди. Зворотній бік споживання» розмістила на своїй ФБ-сторінці бібліотека №11.

Пізнавальний репортаж за книгою С. Россі та К. Канепа «Ловець пластику та інші професії майбутнього» відбувся у бібліотеці №13, а еко-казку Катерини Єгорушкіної про особливого собаку Арчі, який вчить сортувати сміття презентували читачам бібліотеки №36.

 

Креативні ідеї та творче втілення застосування органічних відходів запропонували відвідувачам бібліотеки №42, 36 та ЦДБ (відділ мистецтв).

 

Органічні відходи у «Талановитих ручках» – під таким гаслом відбувалась майстерка у бібліотеці №42. Оригінальні картини з органічного сміття створювали читачі ЦДБ (відділ мистецтв).

Еко-палітра «Сміття: творче застереження» відбулась у бібліотеці №26. Читачі бібліотеки власноруч створювали настановчі плакати, а еко-застереження «Бережи природу, сортуй сміття!» це відеопрезентація малюнків читачів бібліотеки № 29, які спонукають замислитись про майбутнє.

Саме тому, сортування сміття – запорука екологічної безпеки України та світу!!!