Каталог Приєднатись до нас на facebook Youtube
Назад

Єднання у рідному слові

Бібліотеки для дітей міста Львова долучилися до загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання», що відбувся 13-19 грудня.

ЦБС для дітей презентувала програму «Єднання у рідному слові».

Перший день програми – «Вічні теми, яскраві почуття» об’єднав читачів бібліотеки №10 та БібліоХабу «Під Високим замком» (бібліотека №27). Вони заглиблювалися у питання підліткової самотності, страхів, переживань, першого кохання, у яких підлітки бояться зізнатися не лише іншим, а й самим собі. Та обравши саме свою книгу переконались, що вона спрямована не повчати, а показати модель поведінки тінейджерів у складних життєвих ситуаціях, на реальних історіях зрозуміти як вирішувати проблеми.

У Пазл-бібліотеці (бібліотека №36) читачі декламували вірші Олександра Олеся, заслужений артист України Мирон Блощичак – твори Івана Франка, а львівська поетеса Мар'яна Зеленюк читала свою поезію.

Літературно-мистецьке занурення, яке провела бібліотека №10 у другий деньпрограми – «Один образ – два автори» допомогло дітям краще зрозуміти історичну постать гетьмана Івана Мазепи.

Комфорт-бібліотека (бібліотека № 42) для теми «Один образ – два автори» обрала постать доби Відродження Юрія Котермака (Дрогобича). У бібліотеці відбулося онлайн-знайомство з чудовими людьми, які популяризують здобутки відомого вченого в Україні та Італії. Відвідувачі бібліотеки провели літературний квазар «Юрцьо Дрогобич - ректор Болонського etcetera», де зачитували уривки з творів «Дрогобицький звіздар» Н. Бічуї, «Камінь Юри та Лаури» Я. Карпеця, «Акрооповідка» Г. Жубіля , поезії А. Дідика, Г. Брича, О. Мага, Ю. Андруховича.

Третій день – «Особливий загін літературного призначення» глибоко зачепив серця і душі кожного і не залишив нікого байдужим. Адже піднімалася тема війни в Україні. Війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і залишає рани. Ніхто з нас, хто живе на мирній території, насправді не уявляє, що таке війна.

Полемічний діалог "У війни нежіноче обличчя" відбувся у Центральній дитячій бібліотеці (відділ обслуговування читачів 5-9 класів). Це була розмова спільно з краєзнавцем Алісою Васільєвою про літературу, яка наповнена героїзмом і втратами, гордістю і розчаруваннями, а також, про пережите і наболіле від письменників, військових капеланів, журналістів, учасників бойових дій.

У бібліотеці №13 діти слухали зворушливе  оповідання Влада Якушева «Щоденник шестикласника», про життя в прифронтовій зоні, читали «Вірші з війни» Бориса Гуменюка, поезію із збірки «Вогнити! Вижити! Перемогти!» Володимира Тимчука.

Автор віршів, волонтер Уляна Ружевич у бібліотеці № 4 читала свої вірші про війну, в яких переплітаються героїзм та зрада, радість та тяжке горе, любов та ненависть.

А у БібліоХабі «Під Високим Замком» (бібліотека №27) відбулося знайомство з військовим капеланом Андрієм Зелінським і його книгою "Соняхи", яка просякнута любов'ю до України, своєї сім'ї і родини. У Пазл-бібліотеці (бібліотека №36) поет, прозаїк, перекладач, офіцер Збройних Сил України, кандидат технічних наук, викладач Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного Володимир Тимчук познайомив дітей із своєю збіркою "Зі сходом сонця".

«Гумор як підтримка і порятунок» став гаслом четвертого дня Національного тижня читання і кардинально змінив настрій і відчуття читачів.

Читачі Пазл-бібліотеки (бібліотека №36) у відеороликах декламували гуморески Павла Глазового та дотепні байки Степана Руданського, весело та цікаво проводили час у компанії львівської письменниці Катерини Міхаліциної.

Підлітки у бібліотеці №13 не лише ознайомились з творчістю відомих письменників гумористів, а й розіграли сценку за мотивами твору сучасного автора А. Костецького.

Тарас Стадницький – aктор-гуморист, відомий шоумен, сценарист, телеведучий, блогер –славнозвісний Володька, також долучився у бібліотеці №4 до четвертого дня Національного тижня читання. Він читав гуморески П. Глазового та Г. Бойка.

«Драстичні сюжети, фантастичні світи» п’ятого дня захопили всіх дивовижними подорожами.

Читачі бібліотеки №29 познайомилися з чарівними істотами, духами, химерами, які живуть у книгах Володимира Ар’єва, Марії та Сергія Дяченків, Наталії Щерби, Дари Корній, Марини Павленко, Галини Пагутяк, Сергія Оксеника.

У бібліотеці №4 та БібліоХабі «Під Високим замком» (бібліотека №27) перед читачами відкрився світ спадщини давніх українців, праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований письменницею, «мольфаркою» слова Дарією Корній у її цікавій та чудово ілюстрованій книзі «Чарівні істоти українського міфу».

Казково-фантастичною повістю Миколи Гоголя "Ніч перед Різдвом" зустріли шостий деньпід назвою "Вінець красномовної класики" у Пазл-бібліотеці (бібліотека 36) та SMART-бібліотеці (бібліотека 21). "Ніч перед Різдвом" – це один з найулюбленіших творів українців. Саме тому, цю містичну повість для обговорення з читачами обрала SMART-бібліотека разом з Донецькою обласною бібліотекою для дітей та Криворізькою дитячою бібліотека №15. Завдяки новітнім технологіям, виразні читання, вікторина та гучна коляда лунали одночасно у Львові, Маріуполі та Кривому Розі. А чудовий відеоролик у виконанні постійного читача Пазл-бібліотеки (бібліотека № 36) Луки Колиби, без сумніву, заворожив усіх слухачів.

Класика завжди актуальна, навіть на сторінках мальописів. У бібліотеці №10 присутні знайомилися із коміксами, створеними за мотивами творів  І. Франка, І. Карпенка-Карого, М. Гоголя, Г. Квітки-Основ’яненка, М. Куліша, І. Нечуя-Левицького.

Поезію Лесі Українки у бібліотеці №35 юні читачі декламували у віршах і виконували у піснях.

На такій ліричній ноті завершилася програма Національного тижня читання, де юні читачі занурювалися у світ почуттів літературних героїв, відкривали для себе відомий образ очима різних письменників, надихалися героїзмом сучасних українських військових, піднімали настрій веселими гумористичними історіями, мандрували фантастичними світами та згадували відомі твори класиків. Кожен із читачів знайшов для себе улюблену книжку.

 

#НаціональнийТижденьЧитання
#тижденьчитання
#ЗнайдиСвоюКнижку